Co mě baví na práci průvodce - průvodkyně

08.03.2024

Průvodce je osoba, která poskytuje informace návštěvníkům, kulturních a historických památek, muzeí, galerií, přírodních parků a dalších zajímavých míst.  

Co mě na práci průvodce - průvodkyně nejvíce baví? 

  1. Setkávání s lidmi: Baví mě setkávání s s lidmi z různých zemí a kultur, což je velmi inspirativní a obohacující. Naučila jsem se tak komunikovat s lidmi různých věkových kategorií, zvládnout různé jazyky a být empatická vůči potřebám návštěvníků.

  2. Objevování nových míst: Celý život díky práci průvodce objevuji nová místa, která jsou často mimo dosah běžného turisty. To mi umožňuje objevovat nové výzvy, učit se nové informace a získávat nové zážitky.

  3. Zábava a kreativita: Neustále vymýšlím, jak přednášet informace o historii, kultuře a památkách zábavnou a zajímavou formou, abych udržela pozornost a zájem návštěvníků. To podporuje mojí kreativitu, improvizační schopnosti a vynalézavost.

  4. Flexibilita a přizpůsobivost: Baví mě se přizpůsobovat různým situacím, jako jsou změny v počasí, počtu návštěvníků, jejich zájmů a potřeb. Neustále si trénuji být flexibilní, rychle reagovat a schopnost řešit problémy.

  5. Vzdělávací přínos: Celý život se učím, hledám si informace o historii, kultuře, umění a dalších tématech, které jsou spojeny s místy, která ukazuji turistům. Získávám tak vědomosti a zkušenosti, které mohou být užitečné nejen pro moji práci, ale také pro můj osobní rozvoj.

Miluji práci průvodce :-), je to pro mě úplně nejvíc :-)

                                        Vaše                                      PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová